Můj příběh

Jsem Žena, máma školáka Tadeáška a školkáčka Matýska, andílků Terezky a Patrička, manželka a psycholožka. Ve svém životě jsem si prošla řadou situací, které mi ukázaly moje slabiny, a zároveň mi pomohly najít mou vnitřní sílu, abych je zvládla a mohla jít dál. Lucka_uprava_11

Díky těmto zkušenostem jsem pochopila, že hlavní zdroj moudrosti máme každý uvnitř sebe, jde jen o to jej hledat a nevzdávat se. Proto jsem se rozhodla pomáhat zejména ženám nacházet jejich pravou podstatu, aby se spojily samy se sebou a naučily se nacházet ve všech situacích, které se jim v životě dějí, zprávu, poselství, které jim může pomoci rozhlédnout se po svém životě, udělat inventuru a potřebné změny a stát se více sama sebou.

Dětství

Můj životní příběh nezačal moc ukázkově. Jsem dítě rodičů, kteří právě dokončili gymnázium a chtěli jít na VŠ. Jelikož ale zjistili, že čekají mne, rozhodli se (jak se společností očekávalo) pro svatbu. Můj táta někdy v legraci říká, že jsem „špatně vypočítaný neplodný den„. Po nějaké době se ale rozvedli, to mi byly tři a většinu předškolního času jsem trávila u babičky a dědy na vesnici. Děda postupem času a asi zoufalství ze vztahu postupně začal pít a pamatuji si, jak nás například uprostřed noci vyhazoval z domu, že pokud neodejdeme, tak podpálí dům. I tak jsem jej měla moc ráda a byl to takový můj „hrdina“ a vlastně první muž (vzor), kterého jsem ve svém životě poznala.

Pak jsme se odstěhovaly do nedalekého města (pouze my ženy) a já žila s babičkou a mámou ve společné domácnosti. Pamatuji si hádky a konflikty a když jsem byla v páté třídě, moje máma se vdala a odstěhovala do jiného města za svým mužem. Zůstala jsem sama u babičky s pocitem, že je na mně něco špatného, když mě tu máma nechala. Takže vlastní sebehodnota a sebepojetí dostali v téhle době pořádně na frak. Takhle bych mohla pokračovat různými ne úplně šťastnými okolnostmi ještě dlouho…

….ALE….

Možná že právě díky těmto okolnostem a událostem jsem byla spíše introvert a už od rané puberty jsem hltala knížky o new age, ezoterice, psychologii, vztazích a podobně. Mou první „Ezo knihu“ mi v mých 13 letech dala právě máma. Byla to Louise L. Hay a její úžasná kniha Miluj svůj život. Od té doby jsem hltala další desítky knížek a nacházela různé pohledy, názory a inspiraci. Později jsem začala jezdit do přírody, na tábory a čundry, tam, kde se dá pozorovat příroda a člověk má pocit, že někam patří, že jej něco přesahuje.

Na VŠ jsem přidala další aktivity, meditace, konstelace, zkrátka mne to táhlo hlouběji do mne samotné i do podstaty člověka jako takového. A to už mi zůstalo 🙂 Postupně jsem opět našla sama sebe, svoji ztracenou sebehodnotu, sebe-vědomí a díky tomu jsem mohla jít v životě tou cestou, kterou jsem šla a jdu dále.

Studium a práce

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii v Olomouci a první čtyři roky pracovala v Psychiatrické léčebně v Kroměříži. Během té doby jsem se rozhodla pokračovat ve vzdělávání a studovala hypnózu, systemické (rodinné) konstelace a na řešení orientovanou psychoterapii M.H. Ericksona. Vystudovala jsem klasickou hypnózu u prof. PhDr. Stanislava Kratochvíla, CSc. a tzv. Ericksonovskou hypnózu u MUDr. Františka Matušky.
Po přestěhování do Prahy jsem pracovala rok na poliklinice MEDICON a.s. v Praze a po mateřské se přesunula o něco dále, do Roudnice nad Labem, kde žiji a pracuji dodnes, nyní v naší soukromé ordinaci klinické a dopravní psychologie PSYCHOSALUS s.r.o v prostorách polikliniky.

Můj profesní životopis si můžete prohlédnout zde.

Životní posuny

IMAG0112V roce 2011 jsem odešla na svou první mateřskou a rodičovskou dovolenou se svým dnes již osmiletým synem Tadeáškem a uvědomila si, že bych ráda, aby se můj život začal ubírat jiným směrem. Od psaní diagnóz k hledání řešení jednotlivých životních příběhů 🙂

Od roku 2012 jsem prošla programy Ženy ženám, GIFEW – Femina fusion Foundation, Application a Diploma, Neurorestart, díky nimž jsem si ujasnila své poslání a našla smysl a místo v soukolí života. Vzhledem k tomu, že mě baví studovat a dozvídat se nové věci, ráda hledám a nacházím další možnosti vzdělávání, díky nimž mohu obohatit svou práci, i sama sebe 🙂 Vím, že život je proces a nelze zůstat na jednom místě.

V posledních dvou letech jsem „propadla“ práci neurovědce dr. Joe Dispenzy a absolvovala u něj několik online kurzů. Jeho poznatky aplikované v praxi mi dávají obrovský smysl a přesah do každodenního praktického života. Mnoho mých pacientů odemne slyší inspiraci či poznatky, které jsem získala právě od něj 🙂

Mým smyslem a záměrem je pracovat zejména se ženami, pomáhat jim najít jejich vlastní sebehodnotu a sebedůvěru (skrze jejich ženskou sílu a uvědomění), motivovat je v realizování jejich snů a vášní, komunikovat o nových a důležitých tématech, a nalézat nové cesty k řešení jejich problémů.

Používáme k tomu různé cesty: psychoterapii, hypnózu, systemické konstelace a další techniky,  online workshopy, ebooky či jiné programy, které pomáhají.

Projekt pro ženy, které přišly o miminko

V roce 2013 a 2014 jsem v průběhu dvou těhotenství přišla o dvě miminka, což mne posunulo o IMG_6664zásadní krok novým směrem. Na základě vlastních zkušeností jsem proto poté vytvořila nový projekt Čekala jsem miminko, sestavila knihu o ztrátě miminka Čekala jsem miminko, ale…a pracuji se ženami, které přišly o miminko během těhotenství. K tomuto tématu jsem vytvořila speciální online terapeutický program Po ztrátě miminka v bříšku: Čtyři fáze k uzdravení, ve kterém pomáhám ženám projít cestou uzdravení, aby mohly jít životem dále uzdravené, smířené  a s důvěrou, že se věci se dějí tak, jak mají.

V celém projektu se dále otevírají další a další dveře, pořádám pro ženy jednodenní semináře, kde pracujeme se ztrátou miminka a ženy se ji učí přijmout a uzdravit. Vznikají další články, probíhají workshopy, přednášky, tvoříme spojení s lékaři a dalšími profesionály z oboru, aby se téma potratu (spontánního či cíleného) stalo přirozenou součástí života a aby se ženy, které v těhotenství přišly o miminko, nemusely cítit jako „Marťani“.

Více najdete na mém webu www.cekalajsemmiminko.cz

Comments are closed