Nezapomeňte tancovat!

(celý příspěvek najdete na blogu Ženy ženám ) 

Jistě si dokážete představit, jak dokáže být člověk „hypervýkonný“ a „hyperdůležitý“, když k tomu dostane příležitost. A na tom jsem se nachytala i já. Každou chvilku jsem myslela na to, co ještě musím, co chybí, co bych mohla vylepšit, až jsem si nevšimla, že prázdniny už tak nějak uběhly. IMG_4658

I když jsem byla na dovolené u moře​, na táboře v lese, užívala si s malým volné chvíle, pořád někde ve mně hlodal ten šílený „trapič“​, který měl nutkání vymýšlet, co všechno je třeba ještě udělat. Když byl ráno papír s úkoly prázdný, on jej dokázal zaplnit během deseti minut, abych ve volných chvílích snad netrpěla nudou.

Až dnes, když jsem poprvé vyrazila ze svého místa bydliště do stověžaté matičky, za prací, jsem si toho všimla. Ne nadarmo se říká, že když je člověk někde moc „zajetý​“​ či zaseklý, má změnit prostředí.

Po vlně davů v centru, terapeutickém sezení s jedním skvělým pánem, za zvuku mého oblíbeného CD z filmu Mamma Mia, jsem si to uvědomila. Kam se poděla ta Dancing queen? Tančící královna? Kdo to tady za tím volantem teď vlastně sedí?

……Zjistila jsem, že jsem v té hromadě věcí, které musím dodělat, úplně zapomněla tančit!

Tím nemyslím jen tančit jako opravdový tanec, ale prostě dělat všechny ty „nevýkonnové“ ženské věci, odejít na procházku, kde vypnu mozek, jen tak sedět a koukat na nebe, prostě cokoli, u čeho si ideálně odpočine hlava a ještě se i uvolní tělo. Když si to člověk byť jen na chvilku dovolí, najednou zmizí všechny výmluvy typu:

  • nemůžu, vždyť jsem těhotná,
  • bolí mě záda,
  • musím na poštu…..

…..najednou člověk zjistí, že vlast​n​ě nemůže nic jiného, než nejprve udělat nějakou tu „tančící“ věc, při které se roztančí nejen jeho tělo, ale hlavně duše. A díky tomu opět získáme radost v životě a energii na to, co „musíme“.

Takže můj návrh pro tento měsíc pro nás všechny: pojďme tančit! (nebo běhat, cvičit, dělat dynamické meditace….)- cokoli, co nás odlehčí a udělá nám radost, protože proto tady
přece jsme!

Držím Vám palce a moc Vám fandím!

S láskou Lucka_uprava_5Lucie lebdušková

Pomáhám ženám rozkvést

Lucie Lebdušková

Jsem klinická psycholožka, psychoterapeutka, hypnoterapeutka, lektorka a autorka projektu Čekala jsem miminko. Vím, že psychika je velmi mocný nástroj při utváření našeho života, a proto si uvědomuji, jak je důležité být psychicky v pohodě, v harmonii se sebou samým, svými prožitky, plány a sny a jak je důležité dělat to, co v čem se cítíme naplnění a šťastní. Pak teprve můžeme plně prožívat zdraví psychické i fyzické, protože psychika je velmi úzce provázána s tělem. Proto s lidmi pracuji tak, aby se cítili dobře po stránce psychické, což se pak projeví i na jejich fyzickém zdraví a oni pak mohou začít svůj život prožívat radostně a spokojeně. Na pomoc jsem pro vás vytvořila několik ebooků a online programů, abyste se mohli inspirovat a načerpat novou sílu, i když jste z daleka.

Comments are closed