Rok se chýlí ke konci…

V dnešIMG_1727ní přehlcené době se spousta lidí snaží uhájit si svoje klidné místo, kde není stres, kam starosti nemohou a kde se snaží být alespoň na chvilku sami sebou, nebo se alespoň snaží přiblížit tomu, kdo byli, než na ně starosti a stres skočili.

Proto mám dnes pro Vás na pomoc jednu účinnou techniku, která přináší další střípek klidu do rozběhaných životů.

Znáte bilancování? Děláte si denní, měsíční a roční cíle? A bilancujete pak zpětně, jak to dopadlo?

Blížíme se konci roku, možná začnete přemýšlet, co byste si chtěli dát za novoroční předsevzetí, abyste to pak v prosinci nemuseli „šít horkou jehlou“. Přece se to nosí, vykročit do nového roku s vidinou, že letos budu o něco lepší, štíhlejší, úspěšnější….., že si najdu novou práci, partnera, bydlení, přátele….(doplňte, co uznáte za vhodné).

Užitečná technika bilancování 

Pojďme se nejdříve podívat za tím rokem odcházejícím. Vím, ještě nekončí, taky to nemusíte dělat teď hned, ale můžete. Vlastně to můžete dělat kdykoli v průběhu roku. Sedněte si, ideálně si s sebou na pomoc vezměte tužku a papír, podívejte se na uplynulý rok a zeptejte se, co se Vám letos podařilo? Kam jste se posunuli? V čem jste se změnili k lepšímu? V čem jste bohatší a zkušenější oproti tomu člověku na začátku roku?

Sedněte si a rozjímejte. Buďte k sobě upřímní a pravdiví. Možná Vás na začátku budou napadat věci, které se Vám nepodařily. Poděkujte jim a pošlete je dál, aby udělaly místo těm, které hledáme, na které čekáme. A pište. Pište všechno, co Vám udělalo radost, co se změnilo k lepšímu atd., atd.
Někdo možná namítne, že je to lhaní, když si nevšímáme toho „špatného“. Není. To nás teď nezajímá. Teď nás zajímá to, na čem se dá stavět, ta semínka, ze kterých se mohou zrodit krásné košaté stromy radosti, lásky a úspěchu.

Věřím, že jich najdete spoustu. Dejte si je někam, kde je budete mít na očích. A když si vzpomenete na něco dalšího, klidně to tam dopište. Když pak budete mít pocit, že na Vás sedá nějaká podzimní chmura, podívejte se na svůj seznam přínosů tohoto roku a v duchu mu i sobě poděkujte, co všechno Vám přinesl.

Přeji Vám kouzelné listopadové a prosincové dny a budu ráda, když mi napíšete, na co jste přišli.

S láskou Lucie Lucka_uprava_5

psycholožka, autorka úspěšného transformačního ebooku Změna je nový začátek

Pomáhám ženám rozkvést

Lucie Lebdušková

Jsem klinická psycholožka, psychoterapeutka, hypnoterapeutka, lektorka a autorka projektu Čekala jsem miminko. Vím, že psychika je velmi mocný nástroj při utváření našeho života, a proto si uvědomuji, jak je důležité být psychicky v pohodě, v harmonii se sebou samým, svými prožitky, plány a sny a jak je důležité dělat to, co v čem se cítíme naplnění a šťastní. Pak teprve můžeme plně prožívat zdraví psychické i fyzické, protože psychika je velmi úzce provázána s tělem. Proto s lidmi pracuji tak, aby se cítili dobře po stránce psychické, což se pak projeví i na jejich fyzickém zdraví a oni pak mohou začít svůj život prožívat radostně a spokojeně. Na pomoc jsem pro vás vytvořila několik ebooků a online programů, abyste se mohli inspirovat a načerpat novou sílu, i když jste z daleka.

Comments are closed